Can you guess the idiom? Part 4

Kategoria
Idioms, Vocabulary
O tym materiale

W dzisiejszym wpisie dzielę się z Wami czwartą częścią materiałów Can you guess the idiom? Dzięki nim Nasi uczniowie mogą w ciekawy sposób poznać oraz przećwiczyć kolejną porcję 15 popularnych angielskich idiomów. Tak jak poprzednie części zestaw zawiera 6 stron materiałów:

 

– kartę pracy Match the idioms

– kartę Can you guess the idiom?, gdzie zadaniem uczniów jest rozszyfrowanie idiomów na podstawie ikon

– karty Which idiom means …?

– karty z idiomami do wyjaśnienia

– 2 wersje gry memory game (wersja z napisami i wersja z uproszczonymi ikonami)

 

Materiały te pomogą uczniom opanować znajomość takich idiomów jak m.in.: tie the knot, be on cloud nine, have a sweet tooth, be a cheapskate czy spill the beans.

 

Na początku uczniowie zapoznają się z idiomami wykonując zadanie na łączenie. Następnie w celu przećwiczenia nowo poznanych idiomów wykonują zadanie Can you guess the idiom? Na zajęciach uczniowie mogą rozszyfrować idiomy tylko ustnie, a zapisanie ich można zadać na zadanie domowe. Aby utrwalić nowe zwroty uczniowie mogą jeszcze zagrać w dwie wersje gry memory game – wersja z napisami oraz wersja z uproszczonymi ikonami. W przypadku wersji z ikonami uczniowie rozszyfrowują idiom po angielsku i znajdują kartę z jego polskim odpowiednikiem. Należy kłaść nacisk, żeby przy każdym odkryciu karty, czy to z ikonami czy z napisami, uczeń podawał idiom po angielsku. Karty należy wydrukować na grubszym papierze, ponieważ ikony mocno przebijają, nawet mimo nadrukowania tła. Karty Which idiom means …? oraz karty z idiomami do wyjaśnienia można wykorzystać w ramach powtórki, np. jakiś czas po przerobieniu materiału. Karty można losować. Opcja dodatkowa – karty “Which idiom means …? rozkładamy na stole, a następnie nakładamy na nie odpowiednie karty z idiomami do wyjaśnienia. Ćwiczenie można też oczywiście wykonać w odwrotny sposób.

 

Wszystkie części Can you guess the diom?, które ukazały się do tej pory znajdziesz TUTAJ

 

Enjoy!