TALK FOR ONE MINUTE

Kategoria
Speaking
O tym materiale

Talk for one minute to materiały dzięki którym uczniowie nie tylko popracują nad umiejętnością mówienia, ale również przećwiczą wyrażanie opinii. Dlatego warto wcześniej wyposażyć uczniów w listę przydatnych zwrotów, np. I reckon, I strongly believe, I’m convinced, I have mixed feelings itp.

 

Materiały podzielone są na 2 części, ze względu na tematykę i trudność – część 1 jest przeznaczona dla szkoły podstawowej, natomiast 2 dla uczniów dorosłych, ewentualnie liceum. Na każdym slajdzie/karcie znajdują się zagadnienia, z których uczeń wybiera tylko jedno. W części 1 są to zawsze 3 zagadnienia,  natomiast w drugiej znajdują się po 2 tematy do wyboru. Zadaniem ucznia jest mówić przez minutę na wybrany przez siebie temat. Dzięki, temu że zagadnień jest więcej uczeń na możliwość wyboru tematu, w którym czuje się pewniej lub na który na więcej do powiedzenia.

 

Materiały można pobrać w formie prezentacji (do wyświetlania na zajęciach online) lub kart (do wydruku). Zachęcam również do zapoznania się z podobnymi materiałami, które można znaleźć na blogu English Freak.

 

Enjoy!